Calory baner1

Turbokominki

Turbokominkiem można oszczędnie i ekonomicznie ogrzewać cały dom oraz przygotować ciepłą wodę.

Walory kominka, takie jak przyjemne ciepło i blask ognia zostały poszerzone o możliwość ogrzania całego domu. Kominek wyposażony jest bowiem w płaszcz wodny, który odbiera ciepło z paleniska.

Za pomocą instalacji CO za pośrednictwem grzejników ogrzewa cały dom. Ciepło z kominka nie jest kierowane bezpośrednio na instalacje CO. Wymiana ciepła następuje bowiem przez wymiennik, będący integralną częścią kominka. Całością steruje zaś automatyka, która pozwala precyzyjnie sterować temperaturą na kominku. Dzięki kontroli dopływu tlenu do paleniska, proces spalania jest ściśle kontrolowany, przez co uzyskuje się optymalne ilości ciepła.

Kominek może współpracować ze wszystkimi źródłami ciepła:

  • kotłami gazowymi,
  • kotłami olejowymi,
  • kotłami węglowymi,
  • kolektorami słonecznymi,
  • pompami ciepła.

Podczas pracy kominka automatycznie odłączany jest kocioł, dzięki czemu ciepła woda i mieszkanie jest ogrzewane tylko z kominka. Automatyka natomiast, precyzyjnie steruje nagrzewaniem płaszcza wodnego.

W zależności od życzenia klienta osiągane są zadane temperatury od 40 do 80 stopni. Dzięki temu ciepło może być kierowane na instalację centralnego ogrzewania lub podgrzewać ciepłą wodę użytkową.