Calory baner1

pelet-olimpPellet OLIMP

Gwarancja uzyskania najwyższej jakości pellet jest wykorzystanie w procesie produkcyjnym tylko własnego, ustandaryzowanego surowca - trocin z drzew iglastych (jedynie sosna i świerk). Spółka Stelmet sprawuje pełną kontrolę nad jakością i składem surowca. Specjalny proces technologiczny (niska temperatura suszenia) i jednolitośc surowca powodują, że wyprodukowany pellet charakteryzuje się, oczekiwaną przez użytkowników, jasną barwą.

Stosowane tradycyjnie, w procesie produkcyjnym konkurencji, suszarnie bębnowe, w których temperatura suszenia wynosi około 400 oC zostały zastąpione, w Zakładzie Spółki Stelmet, przez nowoczesną, specjalnie zaprojektowaną suszarnię taśmową (temperatura suszenia jedynie 100 oC). Nowoczesna suszarnia taśmowa całkowicie eliminuje efekt wstępnego "nadpalenia" surowca, oraz możliwość zanieczyszczenia surowca sadzą i spalinami. Lepiszcze, którym jest lignina - naturalny składnik drewna iglastego, nie zostaje "wypalona" co stabilizuje i utrwala proces granulowania.

Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku. Emisja CO2 w czasie spalania pelletu OLIMP jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu. Oznacza to, że podczas stosowania pelletu OLIMP nie jest emitowana do atmosfery dodatkowa ilość CO2.

Walory pelletu OLIMP:

  • znakomite walory opałowe (>>5 kWh/kg)
  • wyjątkowo niska zawartość popiołu (<<0,5%)
  • wyjątkowo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Stałe kontrole między- i poprocesowe pozwalają uzyskiwać wysoką i stabilną jakość produktu.

Jakość jest gwarantowana przez certyfikat DIN Plus.

Pellet OLIMP oferowany jest w workach standardowej wielkości: 15 kg

W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.