Calory baner1

worek peletPellet LAVA to wysoka jakość, którą może zagwarantować firma Stelmet dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawuje pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystywane są  wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą.

Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400oC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi 100oC. Efekt. Wyeliminowano nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze, którym w tym przypadku jest lignina nie zostaje wypalona co sprzyja procesowi granulowania.

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

  • bardzo dobre walory opałowe (>5 kWh/kg)
  • bardzo niska zawartość popiołu (<0,5%)
  • bardzo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu, która jest gwarantowana przez certyfikat DIN 51731. Pellet LAVA oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg

W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.